FIRMY I ZAKŁADY


Fabryka Pepsi-Cola General Bottlers w Michrowie


W miejscowości Michrów znajduje się zakład produkcyjny Pepsi Cola , który jest światowym liderem w produkcji napojów i artykułów spożywczych.
Dzięki dostępowi do bardzo dobrej wody, dogodnym położeniu komunikacyjnym i bliskości ogromnego rynku zbytu jakim jest Warszawa, zakład usytuował się własnie w naszej gminie. 
Zajmuje ogromny teren, więc nie sposób go przeoczyć. 
Pepsi sprawia, że nasza gmina przybiera na wartości oraz większa ilość ludzi się nią interesuje.

Atlantic - Jeziora


Na trasie Grójec-Mszczonów w miejscowości Jeziora, usytuowana jest firma Atlantic. 
Jest to zakład produkujący bieliznę. 
Często wspomaga różne gminne imprezy np. poprzez fundowanie różnych gadżetów. 
Dzięki niemu, zostały stworzone nowe miejsca pracy, więc zmniejszyło się bezrobocie w gminie, dodatkowo staliśmy się bogatszą gminą. 

Stacja Paliw - Statoil


Na pograniczu miejscowości Konie i Józefów, usytuowano stację paliw - Statoil. Statoil Polska należy do norweskiego koncernu StatoilHydro, znajdującego się w światowej czołówce w dziedzinie technologii wydobywania ropy naftowej i gazu ziemnego


AgraTrans 


 We wsi Józefów, usytuowano główną siedzibę firmy zajmującej się głównie sprzedażą i wynajmem maszyn - AgraTrans. Firma w swojej ofercie posiada m.in. ładowarki, koparko-ładowarki, koparki, pojazdy ciężarowe i maszyny rolnicze.


PiastPol


W miejscowości Kruszew znajduje się firma PiastPol, która jest producentem naturalnej wody źródlanej i również ją dostarcza w butlach (19-to litrowych) bezpośrednio do siedziby klienta. Tych dystrybucji łącznie w naszym kraju jest 9. W gminie Pniewy ujęcia są zlokalizowane na dorzeczach Jeziorki i jak informuje producent: "To krystaliczna czystość, wyjątkowy smak, stopień mineralizacji i proporcje wagowe minerałów w niej występujących, upewniają w przekonaniu, że jest ona idealnym wyborem do zaspokojenia zapotrzebowania na składnik, który stanowi ok. 70% składu ludzkiego ciała".

Adro 


W miejscowości Budki Petrykowskie, przy drodze krajowej nr. 50 znajduje się fabryka drzwi i okien Adro.