REKREACJA

Rzeka Jeziorka


W miejscowości Osieczek znajduje się łowisko, jest to zbiornik retencyjny na malowniczej rzece Jeziorka. 
Jest ona jednym z dopływów Wisły, a przez naszą gminę płynie zaledwie mała jej cząstka. 
Ze względu na występowanie w niej rożnego rodzaju ryb, przyciąga do siebie wielu rybaków. Odbywają się nad nią liczne konkursy wędkarskie, dzięki którym jest sławniejsza. 
Jest idealnym miejscem odpoczynku, ze względu na swoje walory krajobrazowe - przyciąga turystów. W niektórych porach można spotkać tam bardzo piękne zwierzęta takie jak łabędzie, bobry. Tradycją już jest, że co roku w sobotę najbliższą uroczystości św.Jana, odbywają się tu bardzo popularne zabawy świętojańskie,to dzięki nim miejsce to jest znane nawet wśród odległych gmin.Rancho u Dajmusa


W miejscowości Teodorówka, znajduje się Gospodarstwo Agroturystyczne "Rancho u Dajmusa". Malowniczo usytuowane, przyciąga wielu turystów jak i tubylców. Praktycznie każdy może tam znaleźć coś dla siebie o każdej porze roku. Organizowane są m.in. kuligi, przejażdżki konne, wycieczki bryczką, ogniska i wiele innych. Na terenie można spotkać wiele interesujących zwierząt taki jak: kozy, egzotyczne kury oraz kaczki mandarynki. Wokół rancha rozciąga się 100 ha lasów, które obfitują w różnorakie dary natury. Możliwa jest tam również hipoterapia. Club Panorama 


W Przęsławicach znajduje się Dyskoteka Club Panorama. Tworzą ją dwie sale taneczne, sala z kompleksem wypoczynkowym, sala VIP, cztery bary oraz taras. Lokal posiada strzeżony parking . Najnowocześnie- jsza aparatura nagłośnieniowa o potężnej mocy 10000wat oraz niesamowicie efektowne oświetlenie . Jest to idealne miejsce na różnego rodzaju imprezy, oraz na spędzenie czasu ze znajomymi. 

Ścieżka rowerowa


Przez gminę przebiega szlak główny Krainy Jeziorki. Biegnie zgodnie z nurtem Jeziorki. Jest to szlak czerwony. Można się nim dostać m.in. do Grójca, Mszczonowa i wiele innych miejsc.Rowerzyści mogą połączyć swoje hobby z podziwianiem piękna natury, które rozprzestrzenia się na całej długości ścieżki. Liczne kompleksy leśne oraz wiosną przepiękne kwitnące sady sprawiają, że zwykła przejażdżka staje się niezapomnianą.